• YARIM ALTIN
  4.487,00
  % 2,90
 • AMERIKAN DOLARI
  20,0115
  % 0,19
 • € EURO
  21,3833
  % -0,24
 • £ POUND
  24,9742
  % 0,83
 • ¥ YUAN
  2,8330
  % 0,40
 • РУБ RUBLE
  0,2528
  % 1,50
 • /TL
  %
 • BIST 100
  4.580,67
  % 3,45

'Z kuşağı elektronik ödemelerin geleceğini değiştirecek'

'Z kuşağı elektronik ödemelerin geleceğini değiştirecek'

PayTR CEO’su Merve Tezel, toplam tüketim harcamalarında kartlı ödemelerin aldığı payın yüzde 45-46’lara geldiğini, bunun tek sebebi olmasa da önemli bir nedenlerinden birinin e-ticaret olduğunu söyledi. Bloomberg HT televizyonunda Sefer Yüksel’in hazırlayıp sunduğu Finansal Teknoloji programına konuk olan Tezel, özellikle teknolojiyle doğan Z kuşağının, elektronik ödemenin geleceğini değiştireceğini ve ekonomiye katıldıkça online ödemelerdeki ağırlığın artacağını ifade etti. Tezel, “Elektronik ödeme çözümleri dijitalleşmeyle birlikte gelişmeye ve çeşitlenmeye devam edecek. Genişleyen sektör, birçok fırsatı da beraberinde getirecek. 2023 yılının da yeni ürünlerle sektör gelişimi açısından son derece olumlu bir yıl olacağını söyleyebiliriz” dedi. Düzenlemeler sayesinde ödeme sistemleri şirketlerine olan güvenin arttığını ifade eden Tezel, hem rekabet hem de güven açısından regülasyonu çok olumlu bulduğunu vurguladı.

’80 binden fazla üye işyerine ödeme çözümleri sunuyoruz’

PayTR olarak 14 yıllık sektör tecrübesiyle 80 binden fazla üye iş yerine farklı ödeme çözümleri sunduklarını kaydeden Tezel, “Sanal POS, Linkle Ödeme, Pazaryeri Çözümü, PayTR NeoPOS, NeoPOS +, Havale/EFT, Mobil POS ve Abonelik Yöntemi ürünlerimizle birlikte Tosla ile Ödeme, Güvenli Kart Saklama, Dövizle Satış gibi alternatif ödeme çözümleri de sunuyoruz” dedi.

Özellikle e-ticaret firmaları için PayTR Sanal POS’un oldukça kullanışlı bir çözüm olduğunu ifade eden Tezel, “Tek sözleşme ve tek entegrasyonla yerli ve yabancı tüm kartlardan ödeme alabilirler. Giriş ücreti, kurulum ücreti, aylık/yıllık aidat, işlem başına ücret ve gizli ek maliyetler olmadan web sitemiz üzerinden online olarak sanal POS başvurularını yapmalarını ve iki saatte sanal POS sahibi olmalarını sağlıyoruz. Bunun yanı sıra, banka kartları, ön ödemeli kartlar ve farklı alternatif ödeme kanalları üzerinden de ödeme alınabiliyor” diye konuştu.

Alternatif ödeme çözümleriyle işletmelerin hayatını kolaylaştırdıklarını ve daha fazla kazanmalarını sağladıklarını kaydeden Tezel, e-ticaret sitelerinin müşterilerine banka ve kredi kartı dışında da alternatif ödeme çözümleri sunuyor olmalarını satış dönüşümlerini ve müşteri bağlılığını artırmaları açısından oldukça önemli olduğunu sözlerine ekledi.