• YARIM ALTIN
  5.533,00
  % -0,04
 • AMERIKAN DOLARI
  27,1295
  % -0,02
 • € EURO
  28,9395
  % 0,06
 • £ POUND
  33,3731
  % -0,01
 • ¥ YUAN
  3,7141
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,2824
  % 0,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  8.000,46
  % 3,64

Soner Canko, Moka Ödeme ve E-Para Kuruluşu yönetim kuruluna atandı

Soner Canko, Moka Ödeme ve E-Para Kuruluşu yönetim kuruluna atandı

Finansal teknoloji sektöründe 30 yıllık deneyime sahip olan Dr. Soner Canko, İş Bankası iştiraki Moka Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu’nun yeni yönetim kurulu üyesi olarak atandı.

Soner Canko, Moka Ödeme ve E-Para Kuruluşu yönetim kuruluna atandı


İş Bankası iştiraki Moka Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu (MOKA) sürdürdüğü güçlü büyüme stratejisi kapsamında, yönetim kurulu üyeleri arasına yeni bir ismi daha ekledi. Finansal teknoloji sektöründe 30 yıllık deneyime sahip olan Dr. Soner Canko, şirketin yeni yönetim kurulu üyesi olarak atandı.

Konum veya para biriminden bağımsız olarak tüm finansal işlemlerin basit ve şeffaf biçimde herkes tarafından gerçekleştirildiği bir dünya oluşturma ve değer alışverişinde devrim yaratma vizyonuyla başarılı çalışmalarına devam eden MOKA, 2021 yılından beri İş Bankası iştiraki olarak ödeme sistemleri ve elektronik para alanlarında faaliyet gösteriyor. MOKA, hızlı, güvenli, yenilikçi ve kişiselleştirilmiş ödeme çözümleri ile bireylere ve işletmelere kusursuz ve ayrıcalıklı bir müşteri deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

‘Kısa zamanda sektörün lider oyuncularından biri oldu’

MOKA Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sezen, konuya ilişkin açıklamada şöyle dedi: “MOKA, özellikle son iki yılda hem teknoloji hem de insan kaynağına büyük yatırımlar yaparak önemli bir dönüşüm gerçekleştirdi. Böylece kısa zamanda sektörün lider oyuncularından biri oldu. Dr. Soner Canko’nun, şirketimize Yönetim Kurulu Üyesi olarak katılmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Dr. Soner Canko, ödeme sistemleri ve finansal teknoloji alanlarındaki deneyimi ve vizyonu ile, MOKA’nın zirveye ulaşmasına katkı sağlayacak. Kendisine ‘MOKA ailesine hoş geldin’ diyoruz.”