• YARIM ALTIN
  4.487,00
  % 2,90
 • AMERIKAN DOLARI
  20,0115
  % 0,19
 • € EURO
  21,3833
  % -0,24
 • £ POUND
  24,9742
  % 0,83
 • ¥ YUAN
  2,8330
  % 0,40
 • РУБ RUBLE
  0,2528
  % 1,50
 • /TL
  %
 • BIST 100
  4.580,67
  % 3,45

Mercedes-Benz’den yeni satış yöntemi

Mercedes-Benz’den yeni satış yöntemi

Mercedes-Benz, 15 Mayıs’ta devreye alınacak Türkiye’de hayata geçirdiği müşteri odaklı yeni satış modelini duyurdu.

Otomobil ve hafif ticari araçlar için geçilecek yeni satış modeline ilişkin bilgi veren Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, Mercedes-Benz bayilerinin acentelere dönüşerek, satın alma ihtiyaçlarının analizinde ve sürecin her aşamasındaki destekleriyle, müşteri deneyiminin gerek online, gerekse de fiziksel alanlarda geliştirilmesinde anahtar rol oynayacağını aktardı.

Bekdikhan’ın verdiği bilgiye göre, ülke genelinde araç modellerinde geçerli tek fiyat uygulanacak, farklı lokasyonlardan fiyat karşılaştırması süreci ortadan kalkacak.

Araç satış sözleşmeleri ve faturalandırma doğrudan Mercedes-Benz Otomotiv üzerinden gerçekleştirilecek.

15 Mayıs’tan itibaren devreye alınacak Online Store veya acenteler aracılığıyla müşteriler, araç stoklarını gerçek zamanlı ve şeffaf biçimde takip edebilecekler, ülke genelinde geçerli olacak tek fiyatla diledikleri araç modeline ulaşabilecekler. Müşteriler, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler tarafından sunulan kredi seçenekleriyle uygun buldukları finansman ve Mercedes-Benz Kasko teklifini tercih edebilecekler.

Bekdikhan: Yeni model müşteri ile bağımızı daha da güçlendirecek

Yeni satış modeli ile inovasyon, şeffaflık ve çok daha hızlı bir iletişim imkânı sunması sayesinde müşteriler ile olan bağın daha güçleneceğine inadığını dile getiren Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, “Yeni iş modeliyle birlikte kilit rol oynamaya devam edecek olan Mercedes-Benz acenteleri, artık stok bulundurmak zorunda olmadıklarından finansal ve piyasa dalgalanmalarına dair riskleri azalacak, ülke genelindeki tek fiyat politikasıyla müşteri talep ve ihtiyaçlarına daha fazla odaklanma imkânı bulacaklar” dedi.

Yeni satış modelinin tanıtıldığı toplantıda hafif ticari araç satışlarında yeni satış modeline ilk geçen ülkenin Türkiye olduğu da belirtildi.