• YARIM ALTIN
  4.383,00
  % -2,19
 • AMERIKAN DOLARI
  21,2328
  % 1,24
 • € EURO
  22,8183
  % 1,50
 • £ POUND
  26,4305
  % 0,69
 • ¥ YUAN
  2,9813
  % 0,79
 • РУБ RUBLE
  0,2609
  % 0,61
 • /TL
  %
 • BIST 100
  5.283,03
  % 3,29

Ekonomi ve siyaset gündemi – 29 Nisan 2023

Ekonomi ve siyaset gündemi – 29 Nisan 2023

1- Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

2- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda TEKNOFEST’i ziyaret edecek, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşecek, Gündoğdu Meydanı’nda İzmir mitingine katılacak.

3- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, OSTİM Konferans Salonu’nda OSTİM yönetimi ve iş insanları ile bir araya gelecek, Yenimahalle’de Kayseri hemşehri dernekleri temsilcileriyle buluşacak.

4- Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri ve Isparta mitinglerine katılacak.

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Adalet Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa milletvekili adayı Bekir Bozdağ, esnafla buluşacak, seçim irtibat bürolarının açılışlarına iştirak edecek.

2- Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Yaşlanma Vizyon Belgesi ve Yaşlı Hakları Ulusal Eylem Planı tanıtım programında konuşacak.

3- Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul milletvekili adayı Murat Kurum, Sancaktepe Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde, “Tokatlılar Buluşması” etkinliğinde yer alacak.

4- İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge milletvekili adayı Süleyman Soylu, Eyüpsultan’da Rami Stadı’nın açılışına katılacak, burada miting yapacak ve Şöhretler Maçı’nı izleyecek. Bakan Soylu, Atatürk Havalimanı’nda TEKNOFEST’i ziyaret edecek, Esenler mahalle buluşmasında vatandaşlarla bir araya gelecek.

5- Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Samsun Olgunlaşma Enstitüsü Kültür Sanat Merkezi’nin açılışına iştirak edecek.

6- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Eskişehir ve Kütahya’da, partisinin düzenlediği “14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende” temalı açık hava toplantılarına katılacak.

7- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Şanlıurfa’da Haleplibahçe Mahallesi’ndeki seçim koordinasyon merkezinin açılışında bulunacak.

8- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, MÜSİAD Genel Kurulu’na, AK Parti Bahçelievler Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışına ve AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenecek katılım törenine iştirak edecek.

9- Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Balıkesir’de Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda basın açıklaması yapacak ve milletvekili adayları tanıtımına katılacak, Anafartalar ve Kızılay caddelerinde yürüyüş gerçekleştirecek; Bursa’da basın açıklaması yapacak ve halkla buluşacak.

10- Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Bandırma Vapuru’nu ziyaret edecek, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelecek, esnafı, Bafra Muharip Gaziler Derneğini, Ka-Def Kavak Dernekler Federasyonunu ve Samsun Balkan Türkleri Derneğini ziyaret edecek.

EKONOMİ FİNANS

1- Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İzmir İktisat Kongresi’nin açılışında konuşacak.

2- Tarım ve Orman Bakanı ve AK Parti Kahramanmaraş milletvekili adayı Vahit Kirişci, 24 derslikli Haydar Aliyev İlkokulu Temel Atma Töreni’ne katılacak, muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelecek, seçim bürosu açılışında bulunacak, AK Parti teşkilatıyla bir araya gelecek.

3- Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikayıl Cabbarov ile ikili görüşme gerçekleştirecek. İki bakan, Türkiye-Azerbaycan Tercihli Ticaret Antlaşması’nı imzalayacak ve basın açıklaması yapacak.