• YARIM ALTIN
  4.487,00
  % 2,90
 • AMERIKAN DOLARI
  20,0115
  % 0,19
 • € EURO
  21,3833
  % -0,24
 • £ POUND
  24,9742
  % 0,83
 • ¥ YUAN
  2,8330
  % 0,40
 • РУБ RUBLE
  0,2528
  % 1,50
 • /TL
  %
 • BIST 100
  4.580,67
  % 3,45

Ekonomi ve siyaset gündemi – 15 Nisan 2023

Ekonomi ve siyaset gündemi – 15 Nisan 2023


1- Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin gelişmeler takip ediliyor. (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli Şehir Hastanesi ve Yapımı Tamamlanan Diğer

Projelerin Toplu Açılış Töreni’ne katılacak.

3- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yenimahalle’de ziyaretlerde bulunacak, Yenimahalle İller Bankası Sosyal Tesisleri’nde iftar ve sahur programına iştirak edecek.

4- Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne’de Eski Cami’yi ziyaret edecek, Bulgaristan’ın Kırcaali şehrinde Türkan Bebek Anıtı ve Mestanlı Belediyesine ziyarette bulunacak, Kırcaali İftar Buluşması’na katılacak.


YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti Viranşehir ve Ceylanpınar seçim irtibat bürolarının açılışına, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri aday adaylarıyla iftar programına iştirak edecek.

2- Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Finans Merkezinde incelemelerde bulunarak projeyle ilgili son bilgileri paylaşacak, AK Parti Pendik İlçe Başkanlığına ziyarette bulunacak, Kaynarca Merkez Camisi’nde cemaatle sohbet edecek, Kurtköy’de 2. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışında yer alacak, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde esnaf ziyareti yapacak, Pendik Orta ve Dumlupınar mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmalarının tanıtımına, Anadolu Yakası muhtarlarıyla toplantıya ve iftar programına, Pendik iş insanlarıyla toplantıya ve “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Parti’ye Gençlik Programı ve Sahur” etkinliğine katılacak.

3- TBMM Başkanvekili Celal Adan, MHP İstanbul İl Başkanlığınca depremzedeler için düzenlenecek iftar programına iştirak edecek.

4- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, partisinin İstanbul İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyecek, Bağcılar’daki Giresun Konağı’nda halk iftarına, Zeytinburnu İmam-ı Caferi Sadık Camii Konferans Salonu’nda halk buluşmasına katılacak.


EKONOMİ FİNANS

1- TÜBİTAK UZAY tarafından tasarlanan ve geliştirilen Türkiye’nin ilk yerli ve milli yüksek çözünürlüklü görüntüleme uydusu İMECE, ABD’de bulunan Vandenberg Uzay Kuvvetleri Üssü’nden yörüngesine fırlatılacak.

– Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, fırlatma dolayısıyla ODTÜ Yerleşkesi’ndeki TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü’nde düzenlenecek törene iştirak edecek.

2- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Çocuklar İçin İftar Vakti Tekne Orucu Etkinliği”nde yer alacak, tarım sektörü temsilcileriyle toplantıda bir araya gelecek, Sivas Teknik Tarım AŞ Yem Fabrikasını ziyaret edecek ve süt işleme tesisinin açılışına katılacak, depremzedelerle iftar programında buluşacak.